z ostatniej chwili

Czytelnicy Żelaznej Logiki pytają – Rafał Ziemkiewicz

Luty 15, 2015 | by demos
Czytelnicy Żelaznej Logiki pytają – Rafał Ziemkiewicz
Wywiad ŻL
0
źródło: Do Rzeczy

Rafał Aleksander Ziemkiewicz (ur. 13 września 1964 w Piasecznie) – polski dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny, pisarz fantastycznonaukowy i działacz fandomu. Laureat nagrody im. Janusza A. Zajdla za powieści Pieprzony los kataryniarza (1995) i Walc stulecia (1998) oraz za opowiadanie Śpiąca królewna (1996). Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

W latach osiemdziesiątych współpracował z podziemną oficyną wydawniczą „Stop”. W latach 1993–1994 był rzecznikiem prasowym i członkiem Unii Polityki Realnej. W kwietniu 2005 został członkiem honorowym Stowarzyszenia KoLiber. W czerwcu 2013 wszedł w skład zespołu doradców Ruchu Narodowego.

Jego publikacje można było przeczytać m.in. w „Newsweeku Polska” (stała rubryka Raz dookoła), „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Polskiej”, Niezależnej Gazecie Polskiej. Współpracował z TV Biznes i portalem Interia (cykl felietonów A nie mówiłem), a od listopada 2005 także z Radiem Vox FM, w którym prowadził poranny przegląd prasy. Za swoją publicystykę otrzymał w 2001 roku nagrodę Kisiela. Jego felietony ukazywały się także w „Najwyższym Czasie!” i „Przewodniku Katolickim”. Od września 2006 roku do lutego 2007 prowadził w TVP 1 cotygodniowy program kulturalny, pod nazwą Ring, wchodzący w skład pasma publicystycznego Jedynki. W stacji TVP Historia był gospodarzem kilku cyklicznych audycji: „Kontrowersje”. W radiowej Jedynce prowadził cotygodniowe słuchowisko „Rozmowy w Jedynce”. Od 2011 do 2012 był gospodarzem cyklu przeprowadzanych dla TVP, nadawanych we wtorkowym paśmie wieczornym programu pierwszego tejże telewizji o nazwie „Info Dziennik – Gość”.

Do listopada 2012 współpracował z tygodnikiem „Uważam Rze”, obecnie współtworzy tygodnik „Do Rzeczy”. Ma także stały cotygodniowy felieton na portalu interia.pl. W styczniu 2013 zasiadał w składzie Rady Nadzorczej Telewizja Niezależna S.A., zarządzającej stacją Telewizja Republika. Od maja 2013 prowadzi autorską audycję „Salonik polityczny” na antenie tej stacji. Od 1 lipca 2013 zasiadł w składzie Rady Nadzorczej Telewizja Republika S.A., zarządzającej stacją Telewizja Republika.

We wrześniu 2013 dołączył do zespołu redakcyjnego Radia Plus, gdzie w czwartkowe wieczory w godzinach od 20:00 do 22:00 prowadzi swoją autorską audycję.

 

 

 

Zapraszamy do zadawania pytań pod tym wpisem.
Czas na zadawanie pytań macie Państwo do poniedziałku 23 lutego 2015 do godz 22:00, kiedy to wybrane przez Was pytania prześlemy do Pana Rafała Ziemkiewicza.

 

Uwaga! Prosimy o zadawanie pojedynczych pytań w jednym wpisie, ilość wpisów nieograniczona.Czytaj także: