z ostatniej chwili

Gratulacje dla „Idy”

Luty 23, 2015 | by zelaznalogika

1. Ukraina zostawiona sama sobie przez cały świat.

U nas głosy że nie warto ich wspierać „bo Banderowcy”. Mieli też gwarancje nienaruszalności od możnych tego świata. Jakoś tak wyparowały…

 

2. Teoretycznie. Polska wchodzi w konflikt zbrojny i liczy na wsparcie.

I jak myślicie? Świat nam ochoczo pomoże czy opinia publiczna w USA czy Niemczech da sobie łatwo wytłumaczyć, że „to nie nasza wojna”, „nie warto”, „sojusz-srojusz„? A teraz wzmocnijcie ten przekaz „nazi ojcami, nazi matkami„, „polskimi obozami” o których powiedział nawet Obama, „Pokłosiem”, „tradycyjnym polskim antysemityzmem”, straszeniem „faszystami” podczas Marszu Niepodległości, książkami Grossa i całą gamą fałszywej narracji historycznej.

Wzmocnijcie wreszcie świadomość przeciętnego mieszkańca naszej planety o tym z czym mu się kojarzy Polska „Idą”.
A jeśli myślicie że przeciętny Niemiec, Amerykanin, Anglik czy Japończyk wie o nas cokolwiek więcej i sądzicie, że „ej bez jaj, ludzie nie są aż tak głupi” sami zadajcie sobie pytanie co wiecie o Gabonie i Paragwaju. Ba, zastanówcie się co tak naprawdę wiecie o historii Danii, Portugalii albo krajach z naszego regionu – Słowenii, Bułgarii, Łotwie czy Słowacji.

Dokładnie tyle samo, albo nawet jeszcze mniej świat wie o Polsce. I to my sami budujemy obraz Polski. A jeżeli świat tworzy na nasz temat gówno, my samy powinniśmy posprzątać. Niestety sramy do własnego gniazda równie ochoczo – i w końcu świat uznaje nas za kibel. Nie tylko świat, dziś jest już spora grupa nowoPolaków, którzy również uważają Polskę za wychodek.

 

Takie teoretyczne badanie opinii publicznej w Berlinie i NYC „Czy warto umierać za Warszawę? Za tych obrzydliwych Polaków, za ten naród sprawców, za tych Żydożerców czy lepiej sobie ich odpuścić byleby mieć święty spokój i gaz w dobrej cenie?”
I jak myślicie jakie będą wyniki?

No to, kurwa, gratulacje dla „Idy”.Czytaj także: