z ostatniej chwili

Jak PiS oszukał Grzegorza Schetynę

Luty 10, 2016 | by zelaznalogika

 

 

Program „500 złotych na każde dziecko” wejdzie w życie. Nasz stosunek do rozdawnictwa i socjalu jest znany. Oględnie mówiąc, nie jesteśmy fanami rozdawania pieniędzy, jesteśmy zwolennikami tego aby mniej ludziom zabierano w podatkach.

Przy okazji tego programu mamy do czynienia, jak to już stało się normą, z bardzo fajnym przykładem Żelaznej Logiki u naszych polityków.

 

Sprawa pierwsza to wciskanie kitu (choć trzeba oddać, że są podstawy, bo politykom PiS zdarzyło się kilka razy powiedzieć o programie w taki sposób, że wielu odbiorców zrozumiało iż program 500+ obejmie wszystkie dzieci bez wyjątku).

Politycy Platformy powtarzają wciąż, że to PiS oszukał wyborców i zmienił zdanie, wcześniej obiecując 500zł na każde dziecko a obecnie włączając do programu jedynie drugie i następne dzieci.

Hmmm…. czy aby na pewno to PiS oszukał wyborców? A może tylko Grzegorza Schetynę? A może…. oszukującym jest w tej relacji ktoś inny?

 

500 zlotych pis po szydlo schetyna

 

Sprawa druga to oczywiście stuprocentowa zmiana stanowiska przez tzw. „parte liberalne” czyli Platformę Obywatelską i Nowoczesną Kropkę.

To co przed wyborami było populizmem, ruiną dla budżetu i programem szkodliwym dla Polski, w chwili wprowadzenia projektu stało się… nie wystarczającym rozwiązaniem!

I to opozycja dziś domaga się objęcia programem wszystkich dzieci.

Himalaje hipokryzji? Raczej Rów Mariański bezwstydu i żenady.

 

Sprawa trzecia – wykluczenie

Wnosząc projekt o rozszerzenie programu „500+” opozycja operuje sloganem o wykluczeniu dzieci nie posiadających rodzeństwa.

Hmmm… Być może przed niektórymi ludźmi odkryję Amerykę ale to nie jest program „500 zł DLA dziecka” tylko „500zł NA dziecko” i te pieniądze są dla rodziców, a nie dla dzieci. Ich celem jest wsparcie finansowe dla całej dużej rodziny. Całej, a nie jednego dziecka.

Możemy też sobie przypomnieć jak to onegdaj Platforma wykluczała małe rodziny – link

 

Można się spierać czy to program słuszny czy też nie i w jaki inny sposób można lepiej wesprzeć rodziny. Ale przynajmniej bądźmy poważni i rozmawiajmy o faktach, a nie sprowadzajmy dyskusji na jakieś manowce absurdu.

 

 

źródła:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/500-zlotych-na-drugie-dziecko-pierwszym-projektem-beaty-szydlo,573711.html

http://www.parlamentarny.pl/spoleczenstwo/grzegorz-schetyna-o-500-plus-pis-oszukal-3-mln-rodzin,5294.htmlCzytaj także: