z ostatniej chwili

Odpuśćcie im czyny! Ścigajcie za słowa!

Styczeń 26, 2017 | by zelaznalogika


Odpuśćcie im czyny!

 

Od kilku dni część mediów oburza się na opublikowanie przez policję wizerunków ludzi protestujących pod gmachem Sejmu w nocy z 16 na 17 grudnia.

Policja stawia im konkretne zarzuty znieważenia.

Można tutaj dyskutować czy te zarzuty nie są nadmierną reakcją na wydarzenia jakich byliśmy świadkami, z jednej bowiem strony był to zwykły protest, z drugiej jednak pewne zachowania wskazywały na chęć bezpośredniej konfrontacji z polskimi posłami czy ministrami.

Jednakże skupimy się jak zwykle na reakcji medialnej. Otóż część mediów uważa za skandaliczne publikowanie wizerunku ludzi dopuszczających się czynów niezgodnych z prawem.

Przyjrzymy się co te media pisały w przypadku nie czynów lecz słów.

 

Ścigajmy ich za słowa!

 

Gazeta Wyborcza chętne rozpowszechnia blog, na którym widnieją zdjęcia ludzi obrażających innych w sieci. Czym to się różni od publikacji przez policję wizerunków ludzi poszukiwanych?

 

wyborcza-hejty-na-fejsie

 

Poniżej kolejny przykład. Tym razem portal natemat.pl na swoich łamach publikuje apel Janusza Palikota o prześladowaniach wobec ludzi o innych poglądach, których obraźliwie i dla własnej wygody nazywa „faszystami„. Jednym z elementów apelu jest publikowanie zdjęć i napiętnowanie tych osób w pobliżu miejsca zamieszkania bądź pracy.

I znowu, czym to się różni od publikacji fotografii osób poszukiwanych przez policję?

 

 

natemat-palikot-sfotografujemy-morde-za-morda

 

Czy istnieje symetria między wyzwiskami w sieci, a fizyczną konfrontacją w realu? I w których przypadkach powinno się pokazywać sprawców?

Wnioski? Wystarczą trzy słowa.

Hipokryzja do kwadratu

 

 

źródła:

http://wyborcza.pl/1,75248,18413460,pedaly-do-gazu-powiadasz-niech-cie-zobacza-mloda-matko-troskliwy.html

http://januszpalikot.natemat.pl/67311,stop-faszystomCzytaj także: