z ostatniej chwili

Pogadajmy o uchodźcach. Tym razem od samego początku

Wrzesień 10, 2015 | by zelaznalogika

.

Dyskusja od środka

 

Trwają niezliczone dyskusje o tym czy należy przyjmować do Polski uchodźców/imigrantów z Azji i Afryki Północnej.

Każda z tych dyskusji jednak zaczyna się dopiero od środka, a nawet od końca. Dziś porozmawiajmy jednak od samego początku.

Jeśli chcesz wiedzieć jak powinien wyglądać początek każdej z takich dyskusji – przejdź do zdania na zielono pod koniec tekstu. Zapraszam jednak do przeczytania całości.

 

Jak bowiem wyglądają wszystkie te rozmowy? Roztrząsane na wszystkie strony są następujące tematy:

– moralność, miłosierdzie, pomoc ludziom w trudnej sytuacji

– nasz obowiązek wobec krajów Europy Zachodniej i wykazanie solidarności z kryzysem, z jakim się borykają. Nic to, że owa europejska solidarność dość dobitnie została pokazana w ostatnich dniach przez niemieckie firmy, które podpisały umowę na budowę NordStream II, który w praktyce odbierze Polsce bezpieczeństwo energetyczne. Tutaj pisaliśmy więcej o „Europejskiej solidarności” na kilku konkretnych przykładach

-oczywiście pojawiają się też opinie że integracja to świetna sprawa, a wzorzec multikulti jest sprawdzony i wzbogaca kulturowo obie strony. Nic to, że Angela Merkel sama już pięć lat temu powiedziała, że „multikulti się nie sprawdziło, bo imigranci nie chcą się asymilować”

-z kolei „przeciwnikami przyjmowania uchodźców z pewnością kieruje strach przed nieznanym, ksenofobia i rasizm, brak tolerancji dla odmienności” i tym podobne slogany

-pojawiają się też absurdalne opinie o ekonomicznej opłacalności projektu „przyjmijmy imigrantów”, bo oni rozwiążą kryzys ekonomiczny i będą pracować aby budować europejską gospodarkę. Nic to, że w Europie w niektórych krajach bezrobocie przekracza dziś 20%, a wśród ludzi młodych nawet 40%

i jeszcze kilka innych pobocznych wątków.

 

Wszystkie te tematy łącze jedno. To jest element, od którego rozpoczyna się każdą dyskusję w Polsce na temat imigrantów z Syrii, Libii, Erytrei, Iraku, Afganistanu i innych krajów.

Tymczasem zanim dojdziemy do tego punktu w rozmowie, powinniśmy sobie odpowiedzieć na jedno zajebiście ważne pytanie, które brzmi…. o tym za chwilę 😉

 

Dyskusja od początku

 

Na początku każdej rozmowy wypada ustalić jej temat. Tutaj tematem są uchodźcy/imigranci, jak ich zwał tak ich zwał. Ale co to są za ludzie? Może zanim zaczniemy deliberować o moralności, solidarności, ksenofobii i tym podobnych – ustalmy najpierw kogo mamy do Polski przyjąć na stałe w ramach przesiedleń.

Oto kilka informacji z dużych portali polskich i zagranicznych (kliknij w obrazek aby powiększyć):

 

uchodzcy w prasiekliknij aby powiększyć

.

Wszystkie media od blisko roku regularnie rozpisują się o tym iż Europa otrzymała mnóstwo ostrzeżeń, pogróżek, a nawet są na to dowody, że wśród uchodźców znajdują się terroryści ISIS. Ba! Wiedzą o tym nawet członkowie Platformy Obywatelskiej!

.

Pierwsza taka informacja pochodzi już z października 2014, czyli prawie rok temu. M.in. Onet.pl oraz TVP.info podały wtedy:

„Wygląda na to, że tajnym służbom USA udało się rozszyfrować komunikację Państwa Islamskiego. Z przechwyconych wiadomości wynika, że terroryści mają ruszać przez Turcję do Europy Zachodnie, udając uchodźców.”

Następnie m.in. gazeta.pl pisała w lutym:

„Libia ma pełnić rolę korytarza dla terrorystów z Państwa Islamskiego” – donosi The Telegraph, powołując się na dokument zwolennika IS. Chodzi o transport nielegalnych imigrantów z Afryki, wśród których mają się także znajdować dżihadyści.”

natemat.pl w lutym:

„Italia, od lat zmagająca się z problemem nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej, musi teraz zmierzyć się z kolejnym – wśród ludzi szukających we Włoszech lepszego życia było najprawdopodobniej wielu bojowników ISIS.”

Wczoraj zaś Julia Pitera, była sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, a obecnie europarlamentarzystka powiedziała:

„Są informacje „o terrorystach, którzy korzystają z fali uchodźców”.

.

Jedno ważne pytanie

.

I w tym momencie możemy powrócić do naszego pytania rozpoczynającego dyskusję o uchodźcach. Oto ono:

Państwo Islamskie ogłosiło, że wyśle do Europy tysiące terrorystów i ukryje ich wśród uchodźców. Służby wywiadowcze Libii, Syrii, a także krajów europejskich i amerykańskie ostrzegają od wielu miesięcy przed tym zagrożeniem. Informacje te potwierdzają również znani polscy politycy.

.

Zatem czy zasadne jest twierdzenie, że wśród uchodźców mogą znajdować się terroryści?

A jeśli tak, to czy przyjmowanie przez Polskę ludzi, wśród których ukryci są terroryści wypowiadający nam świętą wojnę i planują zamachy jest działaniem uzasadnionym w jakikolwiek sposób?

.

Jeśli odpowiedź brzmi „TAK” to tutaj w zasadzie kończy się cała dyskusja.

 

Bo mamy na jednej szali pomoc ekonomiczną dla kilkuset tysięcy ludzi, którzy już są bezpieczni gdyż uciekli przed wojną.

A na drugiej życie i bezpieczeństwo 38 milionów polskich obywateli.

.

Zatem jeśli gdziekolwiek rozpoczyna się dyskusja o tym czy Polska powinna przyjmować „uchodźców”, rozpoczynajcie ją zawsze od tego pytania. Jak ktoś będzie w stanie odpowiedzieć „na pewno nie” i uzasadnić swoje zdanie (szczerze mówiąc, bałbym się takich ludzi, którzy nie dostrzegają zagrożenia), wtedy można iść dalej i ględzić o solidarności, „ksenofobii” i tym podobnych pierdołach.

Bo sory, ale to są pierdoły w porównaniu z bezpieczeństwem i życiem Polaków.

.

źródła:

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/490613,libia-ostrzega-islamscy-bojownicy-moga-byc-przemycani-do-europy-jako-uchodzcy.html

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/islamscy-bojownicy-moga-byc-przemycani-do-europy/0rxg5l

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1443678,Libia-z-nielegalnymi-imigrantami-do-Europy-przybywaja-dzihadysci

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17429017,_Libia_stanie_sie_wrotami_do_Europy_dla_dzihadystow__.html

http://wpolityce.pl/swiat/234414-isis-grozi-ze-zaleje-europe-imigrantami-wyslemy-wam-500-tys-ludzi-na-lodziach-a-wsrod-nich-ukryjemy-terrorystow

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2958517/The-Mediterranean-sea-chaos-Gaddafi-s-chilling-prophecy-interview-ISIS-threatens-send-500-000-migrants-Europe-psychological-weapon-bombed.html

http://www.tvp.info/17126819/terrorysci-z-panstwa-islamskiego-beda-przenikac-do-europy-udajac-uchodzcow

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Wraz-z-uchodzcami-przybeda-do-Europy-terrorysci-Nie-mozna-tego-wykluczyc,wid,17829771,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Julia-Pitera-sa-informacje-o-terrorystach-wsrod-uchodzcow,wid,17827185,wiadomosc.html

http://natemat.pl/133755,dzihadysci-zapowiadaja-marsz-na-rzym-czy-to-poczatek-swietej-wojny-w-europieCzytaj także: