z ostatniej chwili

Prezydent przemawia na gali jubileuszowej tabloidu. Kiedy jest „wzruszony”, a kiedy wygłasza „laudację”?

Listopad 24, 2016 | by zelaznalogika


 

 

Listopad 2016 – Laudacja

Na gali Super Expressu pojawił się Prezydent Andrzej Duda.

Jak czytamy na portalu gazeta.pl, „Andrzej Duda nie tylko wziął udział w uroczystej gali dziennika – prezydent złożył też gazecie specjalne życzenia…”

Artykuł zatytułowano: „SE kończy 25 lat. Życzenia prezydenta Dudy to prawdziwa laudacja na cześć tabloidu”

 

25-lecie-super-express-duda

 

A oto treść tych życzeń… pardon, laudacji:

„Sukces „Super Expressu” dowodzi, że tradycyjna prasa może się rozwijać i osiągać sukcesy mimo ostrej konkurencji ze strony „nowych” mediów: informacyjnych portali internetowych czy sieci społecznościowych. Szelest papieru przy porannej kawie to wciąż dla wielu odbiorców przyjemne doznanie, z którym niełatwo się rozstać i którego nie da się zastąpić zimnym dotykiem ekranu smartfona. Oczywiście wasza gazeta ma się dobrze także w świecie wirtualnym. To dzięki połączeniu papierowej tradycji z cyfrową nowoczesnością po „Super Express” sięgają i odbiorcy dojrzali, i ci najmłodsi. Wierzę, że „Super Express” ma przed sobą świetlaną przyszłość, a Czytelnicy jeszcze przez wiele lat będą zaczynać dzień od lektury waszego dziennika.”

 

Listopad 2013 – Wzruszony Prezydent

Równo trzy lata wcześniej, Prezydent Bronisław Komorowski pojawił się na uroczystej gali innego tabloidu.

Następnie przemawiał i wygłosił lauda…. to znaczy gratulował zrewolucjonizowania mediów:

„Szanowni państwo, fakty są nieubłagane. ”Fakt” ukazuje się od 10 lat i zrewolucjonizował polskie media. Ma wielu czytelników. Faktem jest to, że czytelnikom zawdzięczam swoje wyróżnienie. Ta chwila jest dla mnie szczególnie miła – za co bardzo dziękuję. ”Fakt” odegrał ogromną rolę w polskich mediach i odegrał rolę w wolności słowa”

Jak tamten występ ocenił portal gazeta.pl?

 

komorowski-10-lecie-faktu

 

źródła:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21016074,se-konczy-25-lat-zyczenia-prezydenta-dudy-to-prawdziwa-laudacja.html

http://deser.gazeta.pl/deser/1,111857,14941094,Bronislaw_Komorowski_wystapil_na_gali_10_lecia___Faktu___.htmlCzytaj także: