z ostatniej chwili

Redakcja Radia ZET chce kupić hulajnogę, rozpędzić się i uderzyć głowami o ścianę?

Wrzesień 16, 2016 | by zelaznalogika

radio-zet-macierewicz-chce-kupic-tupolewa

 

Artykuł o takim tytule pojawił się dziś na stronie Radia ZET.

Co czytamy w treści? Że to Paweł Deresz powiedział w TVN24: „Dotarły do mnie wieści, że komisja zamierza zakupić nowego tupolewa w Czechach i dokonać następującego eksperymentu: rozpędzić go do olbrzymiej prędkości i zderzyć z samochodem, który również pędzi, a na dachu tego samochodu umieszczona będzie brzoza”

Potem jeszcze jedno zdanie, że jego żona zginęła w Smoleńsku i na koniec coś co chyba miało wyglądać na dramatyczne i pełne werwy podsumowanie: „Doniesienia o planowanym eksperymencie są nieoficjalne. Podkomisja Antoniego Macierewicza nie potwierdziła, że miałby się on rzeczywiście odbyć”

 

I tyle. Cały artykuł. Jeden coś powiedział (prawdopodobnie to miał być żart – nie podejmę się oceny czy zabawny), a drudzy uznali, że zrobią z tego niusa. Na koniec tekst Deresza staje się już „doniesieniami(!) o planowanym(!!!) eksperymencie. a komisja Macierewicza nie potwierdziła(!!!)”.

Żeby napisać takie zdanie, nawet nie trzeba pytać. Po prostu nie potwierdzili, czy jest tu gdzieś nieprawda? To taka manipulacja rodem z gazetki szkolnej w Gimnazjum nr 1 w Wąchocku. Bez urazy, nie chcemy tu obrazić tego zasłużonego dla Polski miasta 🙂

 

No to pobawmy się z „Redakcją Radia ZET”, bo niestety nie podpisał się pod tym kuriozum żaden śmiałek.

Cały tekst, kropka w kropkę z drobną modyfikacją. Sorry, sami tego chcieliście.

 

„Redakcja Radia ZET chce kupić hulajnogę, rozpędzić się i uderzyć głowami o ścianę?”

 

– Redakcja Radia ZET chce zderzyć swoje głowy ze ścianą umieszczoną na wprost pędzącej hulajnogi – powiedział napotkany przechodzień, Jan Kowalski, słuchacz Zetki.

 

 – Dotarły do mnie wieści, że komisja zamierza zakupić nową hulajnogę w Czechach i dokonać następującego eksperymentu: rozpędzić się na niej do olbrzymiej prędkości i zderzyć ze ścianą, a obok tej ściany umieszczona będzie brzoza w doniczce – powiedział Kowalski idąc po ulicy. Jego żona, Zofia Kowalska, zmarła tragicznie słuchając Radia ZET.

Doniesienia o planowanym eksperymencie są nieoficjalne. Redakcja Radia ZET nie potwierdziła, że miałby się on rzeczywiście odbyć.

Choć… może by się przydał?

 

linki:

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Antoni-Macierewicz-chce-kupic-tupolewa-rozpedzic-i-zderzyc-z-brzoza-00028265Czytaj także: