z ostatniej chwili

Rok strony zelaznalogika.net

Styczeń 21, 2015 | by NaczelnyZL

Mniej więcej po 1,5 rocznej aktywności fanpage’a ŻL na fejsie, narastająca liczba prawicowych profili w wersji 2.0 a nawet 3.0, oraz niezasłużony chwilowy ban dla [d] zapoczątkowały nasze rozważania o „planie B”. Szybko podjęliśmy decyzję i wzięliśmy się do roboty, by po około miesiącu przygotowywań i testów przedstawić Wam naszą stronę www.zelaznalogika.net.

Dziś mija równo rok od tego wydarzenia i postanowiliśmy pokazać Wam trochę statystyk z działalności strony.

Od tamtej pory odwiedziło nas:

 

licznik odwiedzin styczen 2015

Szczególnie cieszy liczba powracających użytkowników 🙂

A jeśli zastanawiacie się skąd pochodzą czytelnicy ŻL, odpowiedź poniżej 😉

 

mapka odwiedzin styczen 2015

 

Jasne że mogliśmy napisać „zewsząd” albo „z całego świata” ale po prostu podoba nam się ta mapka 😛
Mamy nadzieję, że wszyscy macie konta na couchsurfingu w razie gdybyśmy się gdzieś wybierali! ;]

W szczegółach, to są kraje, w których najczęściej nas czytacie:

kraje odwiedzin styczen 2015 v2

 

W uzupełnieniu dodamy, że najwięcej podstron podczas wizyty odwiedzają czytelnicy z Brazylii, Irlandii i Izraela, a średnio najdłużej na stronie przebywają osoby z … Rosji. I tu nie wiemy do końca czy się cieszyć. Na wszelki wypadek przypominamy, że jesteśmy normalnymi, zadowolonymi z życia ludźmi i nie zamierzamy popełnić samobójstwa :]

Polska jednak zdecydowanie dominuje, więc nieco bardziej szczegółowo wygląda to tak:

 

miasta statystyka styczen 2015

 

Info dla emigrantów – na dwunastym miejscu Londyn, na dwudziestym drugim – Dublin

 

Ok teraz coś o naszej twórczości.

Na stronie na chwilę obecną znajdują się 532 wpisy, najpopularniejsza dwudziestka wygląda tak:

 

odwiedziny tekstow styczen 2015 TOP20

Top4 możecie znaleźć w linkach bezpośrednio pod tym tekstem.

 

Najpopularniejsze tagi z jakich korzystaliście to „zagraniczne media o Polsce”, potem „wywiad”, „lemingoza”, „Gazeta Wyborcza”, „Magdalena Środa”, „Tomasz Lis”, „Donald Tusk, „Jarosław Kaczyński”, „Janusz Palikot” i … „gender” 😉

I skoro jesteśmy przy tagach. Wasze zainteresowanie bardzo ładnie odzwierciedla też to, co uważamy za nasze najciekawsze projekty.

Czyli małe śledztwo, na podstawie którego (przy współudziale kilku czytelników) pokazaliśmy całej Polsce jak w naszym kraju wytwarza się tzw. „echa z zachodnich mediów” – jeśli ktoś nie czytał, może to nadrobić pod tym linkiem.

Drugą bardzo fajną rzeczą, którą udało nam się wprowadzić jest cykl wywiadów, wzorowanych na AMA ale oczyszczony ze wszelkiego spamu i całkowicie uzależniający wybór najciekawszych pytań od Was, a także eliminujący częste podczas AMA wybieranie pytań przez gościa. U nas to Wy zadajecie i wybieracie 10 pytań, a gość zgadza się na nie odpowiedzieć ‚w ciemno’ i nie ma żadnego wpływu na ich treść. Dzięki takiej konstrukcji powstało kilka bardzo interesujących wywiadów, od Przemysława Wiplera i Pawła Kukiza, przez Wiesława Biniendę, Krzysztofa Bosaka i Piotra Szumlewicza po…. Pitu-pitu i Młodych, Wykształconych z Wielkich Ośrodków 😉 Wszystkie wywiady możecie znaleźć tutaj.

 

To są statystyki, które dotyczą tylko naszej strony www. W połączeniu z fanpage’em, na Facebooku zasięg ten i liczba wyświetleń oraz interakcji zwiększają się kilkukrotnie. Zaczynając zabawę z Żelazną Logiką nigdy nie przypuszczaliśmy, że uda nam się stworzyć coś tak dużego. Dlatego niezmiernie raduje nas fakt, że zarówno treść jak i forma trafiają w gusta ludzi. Ze swojej strony staramy się wieszać poprzeczkę coraz wyżej, rozwijać zakres i sposób w jaki działamy, a Wasze rady i podpowiedzi traktujemy bardzo serio, również wtedy gdy są to głosy krytyczne, czasem przytrafi się nam słabszy tekst, bywa że mamy ochotę edytować to co napisaliśmy, zdarzyło się nawet wpisy usuwać – w końcu obaj jesteśmy zwykłymi ludźmi 😉

Na koniec pragniemy podziękować Wam gorąco za zaufanie. Bardzo nas cieszą głosy wsparcia i zawsze będziemy powtarzać że nasza praca nie byłaby możliwa gdyby nie setki privów od czytelników i pomoc w szerzeniu zasad Żelaznej Logiki, na którą składa się udostępnianie, wykopywanie czy nawet tagowanie nas w komentarzach, a także pomoc w organizacji naszych akcji jak billboardy (to już niedługo!), każdą złotówkę wpłaconą na ten cel (kwota końcowa przerosła nasze oczekiwania) czy nagrody do konkursów. Dziękujemy!Czytaj także: