z ostatniej chwili

Wybieramy Naj…. wypowiedzi o uchodźcach i muzułmanach.

Lipiec 28, 2016 | by zelaznalogika

facepalm

 

Obrodziło w przenikliwe i mądre wypowiedzi o uchodźcach i/lub muzułmańskich terrorystach. Postanowiliśmy zrobić ranking takowych.

Oto kandydaci.

 

Kandydat 1. Kazimiera Szczuka

„Jak się okaże że większość z nich (uchodźców) jest terrorystami, to wtedy będziemy się martwić”

 

Kandydat 2. Sławomir Sierakowski

Zdecydowanie najliczniejszymi ofiarami terroryzmu islamskiego zawsze byli – i nadal są – muzułmanie. Uchodźcy uciekają przed terrorystami właśnie. Być może przed takimi samymi, jak  mordercy z Paryża.Nacjonaliści i inni hejterzy, którzy wykorzystują temat uchodźców do uprawiania swojej polityki strachu, będą teraz wmawiać swoim polskim, czeskim, słowackim czy węgierskim wyborcom, że oto znaleźli empiryczne uzasadnienie swoich poglądów. Ale fobia nie byłaby fobią, gdyby istniały dla niej racjonalne uzasadnienia. Hejterzy są nie tylko niemoralni, ale też niebezpieczni, bo utrudniają prowadzenie skutecznej polityki bezpieczeństwa, którego od państwa oczekują obywatele”

 

Kandydat 3. Bartosz Wieliński

„Państwo Islamskie boi się Europy. Nie tylko europejskich myśliwców czy sił specjalnych polujących na islamskich bojowników ale boi się również europejskich idei”

 

Kandydat 4. Arkadiusz Stempin

„W Paryżu i Brukseli nie wysadzają się prawdziwi muzułmanie, tylko nieszczęśliwi wariaci. Jednych kręci przemoc, a Koran pozwala bezkarnie się wyżyć, drudzy zgubili się wśród tysiąca ofert smartfonów i jeszcze nowszych idei.

 

Kandydat 5. Robert Biedroń 2015

„Nie obawiam się, że wśród uchodźców, którzy przybędą do Polski znajdą się terroryści. Ci są zwykle z krajów, w których organizują zamachy. Poza tym terroryści nie bawiliby się w męczące, wielodniowe podróże”

 

 

 

 

Kandydat 6. Robert Biedroń 2016

„Straszą Was islamskimi terrorystami? Macie swojskich, pod flagą biało-czerwoną i z krzyżem w ręku.” oraz „Nie widzę żadnej różnicy między religijnym radykalizmem islamistów, a niektórych chrześcijan”

 

Kandydat 7. Mateusz Kijowski

Jeżeli popatrzymy na liczbę ofiar terroryzmu islamskiego w Polsce czy nawet w Europie, i na liczbę ofiar chociażby terroryzmu chrześcijańskiego, to okaże się, że ten islamski terroryzm nie jest żadnym największym zagrożeniem.”

 

Kandydat 8. Zbiorowo, autorzy ulotki „Więcej prawdy, mniej strachu

„Uchodźcą nie zostanie bojownik Państwa Islamskiego”
Nie i już. A dlaczego? Gdyż jak czytamy dalej
„Można porównywać profile uchodźców ze zdjęciami w internecie. To proste – już robią to sami internauci”

 

Kandydat 9. Ewa Kopacz

„My chcemy przyjmować uchodźców, ale nie tych, których oglądacie w telewizji. Uchodźca, to ta matka z dzieckiem, płacząca matka z dzieckiem, która z tą jedną reklamówka przyjechała, bo chciała uchronić swoje własne dziecko przed śmiercią”

 

Kandydat 10. Magdalena Środa

„Mało kto zauważył, że sprawcami byli przede wszystkim mężczyźni, a nie tylko „uchodźcy” (..) Dla tej sytuacji w Niemczech nie ma żadnych usprawiedliwień. Trzeba jednak zastanowić się, jak zachowują się np. nasi kibole. Przecież to też potężne zagrożenie dla porządku publicznego!”

 

Kandydat 11. Kinga Dunin

„A czemuż to wśród uchodźców jest aż tylu mężczyzn, i to najczęściej młodych? Nie wiem, jak można zadawać takie pytanie w kraju, który usiłował podbić świat piosenką o hożych, cycatych Słowiankach, które wiedzą, jak używać mowy ciała. I są najlepszymi żonami. Te miliony mężczyzn na pewno śpieszą do naszych sławnych w całym świecie dziew.
(..)
No właśnie, polski mężczyzna ma inne sprawy na głowie. To książę z Orientu obsypie komplementami, będzie pragnął mieć wiele dzieci i jeszcze do tego nie pije. Jest dzielny i zaradny – inaczej by go tu nie było. I jak pięknie wygląda! Orientalna uroda to jednak coś innego niż karki z kartoflanymi nosami i ze świńskimi głowami na kiju
(..)
Czy każą im chodzić w burkach? Polkom? Przecież słyniemy z tego, że zaprowadzamy w domach surowy matriarchat, jesteśmy szyjami, które kręcą głową. Polki z pewnością się nie dadzą. Spróbujcie znaleźć w Polsce jakąś żonę kogoś z krajów arabskich chodzącą w burce. Nie ma i nie będzie.”

tutaj całość – link

 

Kandydat 12. Michał Boni i rozmowa na Twitterze

– To atak na Brukselę – lotnisko, metro: żal, współczucie, ale i potrzebna determinacja do walki z terroryzmem
– Jakiś pomysł na Pana walkę z terroryzmem poza wpisem na TT?
– Tak gadaczu, pracuję nad ostrą dyrektywą przeciw terroryzmowi w naszej komisji LIBE, tyle

 

 

Głosujemy w komentarzach pod postem.

Na pewno sporo zapomnieliśmy, więc czekamy też na inne propozycje!

Głosowanie kończymy w środę 3 sierpnia.Czytaj także: