z ostatniej chwili

Regulamin

Regulamin „Wywiadu Żelaznej Logiki”

 

1) Gość zgadza się udzielić odpowiedzi na 11 pytań zadanych przez naszych czytelników „w ciemno”, nie znając wcześniej treści pytań. Gość deklaruje udzielić odpowiedzi na pytania w formie pisemnej lub pliku multimedialnego.

2) Żelazna Logika gwarantuje zamieszczenie zarówno pytania jak i odpowiedzi bez jakiejkolwiek edycji.

3) Pierwsze 10 pytań zostanie zaproponowanych i wybranych przez samych czytelników, poprzez opisany w dalszych punktach system komentarzy.

4) Do tego zestawu  Żelazna Logika dołoży własne, jedenaste pytanie, starając się dochować zasad ŻL.

5) Czas na zadawanie i głosowanie na pytania to trzy dni od momentu ogłoszenia nazwiska i przedstawienia profilu Gościa.

6) Po otrzymaniu pytań Gość ma kolejne dwa dni na przygotowanie odpowiedzi. W ten sposob powstanie wywiad naszych czytelników z gościem, który opublikowany zostanie w całości na stronie.

7) Żelazna Logika zastrzega prawo do oceny odpowiedzi Gościa pod kątem odniesienia się do tematu. Chodzi tutaj jedynie o trzymanie się sedna pytania i nie uciekanie w wątki poboczne, gdyż nadrzędną zasadą żelaznego wywiadu jest odważne zmierzenie się z trudnymi tematami.

 

Zasady dotyczące zadawania, oceny i wyboru pytań:

8) Pytania mogą być zadawane tylko i wyłącznie jako komentarz na stronie www.zelaznalogika.net w sekcji „Wywiad ŻL”, pytania zadawane na Facebooku nie będą liczone. Prosimy o zrozumienie ale nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich tych komentarzy. Ponadto zgromadzenie pytań w jednym miejscu eliminuje efekt różnych algorytmów Facebooka dla konkretnych użytkowników portalu.

9) Zanim zadasz swoje pytanie sprawdź czy podobnie brzmiące pytanie nie jest już zadane.
Będziesz miał/miała większą szansę na uzyskanie odpowiedzi, jeżeli skomentujesz pod już zadanym pytaniem proponując jego ewentualną edycję. Chcemy dziesięciu dobrych i różnorodnych pytań więc staraj się nie powtarzać zagadnień, poruszanych przez poprzedników.

10) Postaraj się aby pytanie było maksymalnie zwięzłe, nie stosuj mowy wprowadzającej.  Zachęcamy jednak by pytania były trudne, zgodne z zasadami Żelaznej Logiki.

11) Gościowi zadane zostaną pytania o największej liczbie polubień. To jest jedyne kryterium wyboru pytania, przy założeniu że jesteś człowiekiem rozsądnym i nie zadajesz „głupich pytań” (patrz punkt 12)

12) Zastrzegamy sobie prawo do eliminowania zbyt prywatnych, trollujących lub ewidentnie chamskich pytań, zachowamy jednak screeny z tychże. Jeśli kogoś naprawdę interesuje czy nasz Gość palił trawę w szkole, ile ma kochanek albo „czy jak staniesz na torach i złapiesz się za trakcję to pojedziesz jak tramwaj?” niech zapyta Go osobiście. Chcemy robić poważne wywiady na poważne tematy.

13) Celem wyrównania szans osób prywatnych oraz fanpejdży wprowadzamy następujący podział – 3 pytania z puli przypadną 3 najlepiej ocenionym propozycjom stron. Pozostałe 7 pozostaje dla osób komentujących z kont osobistych. Wyeliminuje to naszym zdaniem możliwość zawłaszczenia wywiadu jedynie przez strony. Ułatwi także przebicie się dobrych pytań od pojedynczych czytelników.

 

Żelazna Logika zastrzega sobie prawo do edycji regulaminu celem uzyskania najlepszego efektu – optymalizacji procesu zbierania pytań od czytelników i jak najlepszej jakości tych pytań.